VTn - Vizuální kontrola nepřímá

Vizuální kontrola nepřímá je metodou vizuální kontroly používanou ke kontrole nepřístupných či špatně přístupných míst. Na rozdíl od vizuální kontroly přímé je v tomto případě přerušen paprsek světla mezi kontrolovaným místem a okem. Kontrola pomocí těchto systémů se často nazývá jako vzdálená, protože se kontrolují věci vzdálené od místa pozorovatele.

Kontrola se provádí pomocí videoendoskopů, kamerových systémů apod. Tyto systémy buď přímo obsahují osvětlovací zařízení nebo je použito externí osvětlení. Podmínkou je ovšem splnění podmínek intenzity světla nařízené příslušnou normou. Záznam se provádí nejčastěji ve formě fotografií nebo videí.

Používáme videoendoskopy o průměrech trubice 4 až 12 mm a o délce od 3 m do 15 m. Některá zařízení jsou vybavena objektivy a softwarem umožňujícím i rozměrová měření během kontroly, či po ní ze záznamu. Přídavná osvětlení a manipulační prostředky jsou vyvíjeny přímo ve společnosti.

 

 Přípravek na VTn kontrolu  Přípravek na VTn kontrolu Přípravek na VTn kontrolu 
 Záznam endoskopu při VTn kontrole  Záznam endoskopu při VTn kontrole s možností rozměrových měření Záznam endoskopu při VTn kontrole 
 VTN_07  VTN_08 VTN_09